Network Marketing Sistemleri - Breakaway Sistem - Web Çözüm Evi
teklif alın
Network Marketing Sistemleri – Breakaway Sistem
11 Ocak 2021

Network Marketing Sistemleri – Breakaway Sistem

Breakaway prim sistemleri, üç sistem türünün en eskisidir. 1970’lerden beri vardır ve bu güne kadar parti şirketleri arasında en popüler prim sistemidir. Breakaway prim sistemi, iki birincil prim ve iki tanımlanmış satış gücü sınıflandırması kullanır: temsilciler ve liderler (breakaway temsilciler olarak da bilinir). Her tür farklı şekilde telafi edilir. Temsilcilere grup ciro primi ödenir. Satış liderleri bu grup ciro primi almaya devam eder, ancak aynı zamanda bir nesil primi de alırlar.

Grup ciro primi

Temsilcilere grup büyüklüğünde bir prim ödenir. Bu genellikle bir seviye primi veya bir merdiven basamağı diferansiyel primidir. Bir seviye primi, temsilcilere alt çizgilerinin belirli sayıda seviyesinde bir yüzde öder. Bir merdiven basamağı primi, belirli gereksinimleri olan ilerici adımlardan oluşan bir tür diferansiyel primidir; temsilciler basamaklara tırmanma gereksinimlerini karşıladıkça, kişisel ve grup hacimlerinde artan yüzdeler kazanırlar.

Gruplar arasındaki bölünme, ağaçtaki kopma pozisyonları ile işaretlenir. Diyelim ki ağaçta Karen adında bir dağıtıcımız var. Grubu, ayrılıkçı rütbeye ulaşmamış olan herkes olarak tanımlanıyor. Onun altındaki biri ayrılıkçı bir rütbeye ulaştığında, o kişi kelimenin tam anlamıyla kendi grubuna girer. Ayrılıkçının altında üretilen tüm hacim şimdi bu ayrılıkçının grubunda.

Diyelim ki Ayşe yeni başlayan bir temsilci ve içinde bulunduğu grup da aşağıdaki grafikteki gibi:

Breakaway Prim Sistemi
Breakaway Prim Sistemi – Grafik 1

Burada, Ayşe bir seviye prim ödemesi alıyor. Grubunun her üyesinden %5 alır. Üstündeki breakaway grubunun içinde ama bir sonraki breakawaye kadar altındaki herkes onun ödeme grubunda. Seviye priminde, belirli sayıda seviyede belirli bir yüzde alır. Burada iki seviyeye hak kazanıyor ve hak ettiği tüm ciltte %5 alıyor. Bu ağaçtaki herkes 100 TL’lik kişisel hacim (PV) oluşturursa, 20 TL komisyon alır.

Bu prim bir farklılık oluşturuyorsa, grubundaki kişilerin organizasyonu, ona ne kadar ödediği konusunda karmaşık bir etkiye sahip olacaktır. Farklılıkların daha ayrıntılı bir açıklamasını buradan okuyabilirsiniz, ancak kısaca, farklı bir komisyon Ayşe’ye hak ettiği yüzdeyi eksi altındaki insanlara ödenmiş olan yüzdelerden öder. Örnek bir prim farkı:

Seviye 1Seviye 2Seviye 3Seviye 4Seviye 5
100 TL PV100 TL PV,
1 üye
100 TL PV,
2 üye
100 TL PV,
3 üye
100 TL PV,
4 üye
Nitelik
%54. Seviyede yaptıklarım
%5%103. Seviyede yaptıklarım
%5%10%152. Seviyede yaptıklarım
%5%10%15%201. Seviyede yaptıklarım

    çok iyi bir fikrim var!

    Fikirlerinizi ve hayallerinizi hayata geçirmek için buradayız. Formu doldurun, sizinle en kısa zamanda iletişime geçelim.

    bizi arayın teklif alın